بانک و بیمهطلا و ارز

تدبیری که دلار و سکه را ارزان کرد

برخورد صبح امروز (چهارشنبه) با اخلالگران بازار ارز در تهران، قیمت دلار را ۶۰۰ ریال و نرخ هر سکه تمام طرح جدید را ۹۰ هزار ریال کاهش داد.

در عملیات امروز پلیس پایتخت با همکاری بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ۹۰ نفر از اخلالگران بازار ارز در محدوده چهارراه استانبول، پاساژ افشار و سبزه میدان بازار دستگیر شدند؛ ۱۰ صرافی پلمپ شد و ۱۶ صرافی نیز اخطار دریافت کردند.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی به نقل از ایرنا، در معاملات امروز هر دلار آمریکا ۶۰۰ ریال نسبت به پایان معاملات دیروز کاهش داشت و به ۴۸ هزار و ۱۷۰ ریال رسید؛ بهای هر یورو نیز ۱۰ ریال رشد کرد و ۶۱ هزار و ۶۵۰ ریال به فروش رفت.

امروز نرخ هر پوند انگلیس با کاهش ۴۳۰ ریالی، ۶۹ هزار و ۸۷۰ ریال رقم خورد و هر درهم امارات با ۱۰ ریال رشد ۱۳ هزار و ۷۱۰ ریال عرضه شد.

در سامانه نظارت ارز (سنا) نرخ هر دلار آمریکا ۴۸ هزار و ۵۶۲ ریال، یورو ۵۹ هزار و ۸۶۸ ریال و درهم امارات ۱۳ هزار و ۳۵۸ ریال اعلام شده که بیانگر میانگین نرخ فروش آنها در صرافی های مجاز سراسر کشور است.

افت قیمت دلار در بازار آزاد در حالی رقم خورد که این ارز، معاملات امروز را با رقم ۴۸ هزار و ۷۵۰ ریال آغاز کرده بود.

** تحولات بازار سکه

به دنبال افت قیمت دلار و با وجود رشد جهانی قیمت طلا، امروز بهای هر قطعه سکه تمام طرح جدید ۹۰ هزار ریال کاهش یافت و به ۱۵ میلیون و ۸۷۳ هزار ریال رسید؛ هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز با ۵۵ هزار ریال عقبگرد ۱۵ میلیون و ۴۶۵ هزار ریال عرضه شد.

در معاملات امروز نیم سکه ۲۵ هزار ریال کاهش قیمت داشت اما بهای ربع سکه ۲۵ هزار ریال رشد کرد؛ به این ترتیب هر نیم سکه هفت میلیون و ۷۹۵ هزار ریال و هر ربع سکه چهار میلیون و ۷۴۵ هزار ریال فروخته شد.

قیمت هر سکه گرمی نیز با ۲۰ هزار ریال افزایش، به سه میلیون و ۱۵۰ هزار ریال رسید.

در بازارهای جهانی هر اونس طلا یک دلار و ۷۴ سنت رشد کرد و یک هزار و ۳۳۰ دلار و ۶۲ سنت نرخ گذاری شد؛ در بازار داخلی ایران نیز قیمت هر گرم طلای خام ۱۸ عیار با ۱۶ هزار و ۱۶۰ ریال کاهش، یک میلیون و ۵۰۳ هزار و ۶۲۰ ریال قیمت خورد.

منبع

اقتصاد.آنلاین

  کد خبر
125592
کلیدواژه‌ها
نمایش بیشتر

اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن