خودروصنعت، معدن، تجارت

درازترین خودروهای تاریخ جهان +عکس

مرسدس می‌باخ پول‌من ۲۰۱۶هم یک کشتی در دنیای خودروهاست. مرسدس زیبای ۶٫۴ متری که فضای زیادی برای لذت بردن در اختیارتان می‌گذارد.

به گزارش آرمان اقتصادی به نقل از عصر ایران،  از زمان ساخت اولین خودروها حداقل ۱۰۰ سال می‌گذرد و خریداران خودرو همواره به دنبال خودروهای فوق‌العاده برای خود و خانواده‌شان بوده‌اند. مردم همیشه به انواع مختلفی از خودروها در زمان‌های مختلفی از تاریخ علاقه‌مند شده‌اند. برخی از مردم به ابرخودروها علاقه داشته و برای برخی دیگر اندک انرژی برای حرکت و رسیدن به مقصد کفایت کرده است. به همین دلیل خودروسازها در طول تاریخ انواع مختلفی از خودروها را با توجه به گستره بزرگ سلایق و نیازها  ساخته‌اند.

یکی از عواملی که مردم همواره در طول تاریخ در حین خرید به آن توجه کرده‌اند، سایز خودرو است. اگر فرد خانواده بزرگی داشته یا فضای بیشتری نیاز داشته باشد، به خودروهای بزرگتر توجه بیشتری خواهد کرد. از طرفی در مقابل این اندازه افرادی هستند که به خودروهای کوچک علاقه زیادی دارند. در این میان بلندترین خودروهای جهان را در یک نگاه برایتان فهرست کرده‌ایم.

دریم لیموزین

پایگاه خبری آرمان اقتصادی 1 درازترین خودروهای تاریخ جهان +عکس

این لیموزین که توسط " جی اوربرگ" از ایالت کالیفورنیا آمریکا طراحی شده در کتاب گینس به عنوان بلندترین خودروی جهان ثبت شده و کمی بیش از ۳۰ متر طول دارد. این خودرو دارای دو فرمان در جلو و دومی در عقب است و فرمان عقب خودرو در هنگام به عقب رفتن خودروموثر واقع شده و به مدیریت آن می‌پردازد. این لیموزین به دلیل عدم کسب مجوز برای حرکت در خیابان‌های عمومی برای حضور در نمایشگاه‌ها و فیلم‌ها در نظر گرفته شده است.

داج پاور واگن

پایگاه خبری آرمان اقتصادی 2 درازترین خودروهای تاریخ جهان +عکس

این خودروی بزرگ و طلانی داج یک ۴*۴ قدرتمند و جذاب است که بین سال‌های ۱۹۴۵- ۱۹۸۰ برای نیروهای مسلح ساخته شد. به دلیل توانمندی و محبوبیت خودرو، داج تصمیم گرفت این خودرو را به عنوان یک پیک‌آپ تراک وارد زندگی شهروندان کند. بنابراین نسخه قدرتمند این خودرو سال ۲۰۰۵ به زندگی شهری وارد شد و داج همچنان این پیک‌آپ بزرگ و کشیده را تولید می‌کند. خودرو همچنان با ۳ نسخه موتور متفاوت تولید شده و در حال حاضر یکی از قدرتمندترین از این خودروها در کلکسیون شخصی یکی از شیوخ امارات قرار دارد. این مدل ۸ برابر از یک مدل معمولی پاور واگن بزرگتر بوده و  به حمام و سرویس بهداشتی مجهز شده است.

نیویورکر تون کرایسلر و کانتری واگن

پایگاه خبری آرمان اقتصادی 3 درازترین خودروهای تاریخ جهان +عکس

وقتی در مورد خودروی طولانی، کشیده و بزرگ صحبت می‌کنیم، نیویورکر تون کرایسلر و کانتری واگن ساخت ۱۹۵۴ حتما در این لیست قرار می‌گیرند. براساس گزارش‌ها این خودرو ظرفیت ۹ سرنشین را داشته و گزینه خوبی برای جابه‌جا کردن اجسام بزرگ محسوب می‌شد. این خودرو در وهله اول بین سال‌‌های ۱۹۴۱- ۱۹۴۲ تولید شد و پس از چند سال توقف، بین سال‌های ۱۹۴۶- ۱۹۸۸ مجددا بازتولید شد.

اولدزموبایل تورنادو ۱۹۶۶

پایگاه خبری آرمان اقتصادی 4 درازترین خودروهای تاریخ جهان +عکس

اولدزموبایل تورنادو ۱۹۶۶در زمان ساخت،  5.33 متر طول داشت و برای یک کلکسیونر، محصولی فوق العاده محسوب می‌شد.  خودرو در سال ۱۹۶۶ عنوان و جایزه بهترین خودروی سال را از آن خود و عنوان خلاقیت در خودروسازی را نصیب جنرال موتورز کرد. موتور ۷ لیتری "راکت" v8  قدرتی حدود ۳۶۵ اسب بخار تولید می کرد که در آن زمان غیرمعمول به نظر می‌رسید. براساس برخی از گزارش‌ها این خودرو اولین نسخه از خودروها با محرک چرخ‌های جلو در آمریکا بود و سبک و سیاق خودروسازی در این کشور را تغییر داد. وزن خودرو به ۲۱۷۷ کیلوگرم می‌رسید و ظاهرش قدرتمند به شمار می‌آمد.

کادیلاک فیلیت‌وود ۱۹۷۳

پایگاه خبری آرمان اقتصادی 5 درازترین خودروهای تاریخ جهان +عکس

ظاهرا مردم در دهه ۷۰ میلادی از خودروهای کشیده و بزرگ لذت می‌بردند. کادیلاک ۱۹۷۳ فیلیت وود طولی حدود ۵٫۷۹ متر داشته و راننده برای راندن و پارک کردن آن از مهارت زیادی بهره  می‌برد. به گزارش "اتومبیل مایلز پست"، حدود ۵ میلیون نسخه از کادیلاک فلیت‌وود ساخته شد. این خودرو از یک موتور ۷٫۷ لیتری ۸ سیلندر بهره می‌برد که با یک سامانه انتقال قدرت سه سرعته هماهنگی داشت. خودرو بسیار راحت بود و بحران بنزین در دهه ۷۰ میلادی باعث روی برگرداندن از این مدل محبوب شد.

اولدز موبایل ۹۸ ls ساخته ۱۹۷۴

پایگاه خبری آرمان اقتصادی 6 درازترین خودروهای تاریخ جهان +عکس

این خودرو یک مدل کلاسیک و بزرگ با فضای زیاد و راحت است. اما از لحاظ مصرف سوخت با خودروهای امروزی قابل مقایسه نخواهد بود. صفر تا صد کیلومتر این خودرو حدود ۱۱٫۷ ثانیه زمان لازم دارد. در اصل شما یک کشتی بزرگ را برای حرکت روی جاده، سفر با کل خانواده و جا دادن خریدهای زیاد در اختیار دارید.

بیوک الکترا ۱۹۷۵

پایگاه خبری آرمان اقتصادی 7 درازترین خودروهای تاریخ جهان +عکس

در سال ۱۹۷۵ تنها ۲۲۵ نسخه محدود از بیوک الکترا  ساخته شد که حدود ۵٫۷ متر طول داشت.  جنرال موتور در آن زمان تلاش کرد تا از راه‌های مختلف مصرف سوخت خودرو را کاهش دهد. موتور ۷ لیتری V8 خودرو قدرت کافی برای رفتن به بسیاری از زمین‌های جغرافیایی را فراهم می‌آور. می‌توان گفت این خودرو از آخرین خودروهای محبوب در آمریکاست و پس از آن خودروسازان به سمت ساخت مینی‌ها رو آوردند.

می‌باخ اکسلرو کوپه ۲۰۰۵

پایگاه خبری آرمان اقتصادی 8 درازترین خودروهای تاریخ جهان +عکس

می‌باخ اکسلرو کوپه ۲۰۰۵  با همکاری دایلمر- کرایسلر ساخته و در آلمان معرفی شد. می‌باخ اکسلرو کوپه ۲۰۰۵ حدود ۵٫۸ متر طول و فضای داخلی زیادی دارد. در آن زمان یک فرد ثروتمند برای داشتن این خودرو حدود ۸ میلیون دلار خرج کرد و تا کنون تنها ۱۲ نسخه از آن ساخته شده است. یک موتور توربوشارژ ۵٫۹ لیتری توانی حدود ۷۰۰ اسب‌بخار را برای خودرو فراهم می‌کند. خودرو در ۴٫۴ ثانیه به شتاب صفر تا۱۰۰ کیلومتر رسیده و با بیشینه سرعت ۳۵۰ کیلومتر بر ساعت به حرکت خود ادامه می دهد.

رولز رویس فانتون با فاصله محوری توسعه یافته ۲۰۱۳

پایگاه خبری آرمان اقتصادی 9 درازترین خودروهای تاریخ جهان +عکس

این خودرو یک مدل فوق‌ا‌‌‌لعاده و بزرگ است و تقریبا طول آن به ۵٫۸ متر می‌رسد. موتور ۶٫۸ لیتری V12 توانی حدود ۵۶۳ اسب‌بخار تولید کرده و در کنار لوکس بودن فضای زیادی در اختیار سرنشینان قرار می‌دهد. بسیار راحت است و یکی از لوکس‌ترین خودروهای جهان محسوب می‌شود و احتمالا بیش از نیم‌ میلیون دلار قیمت دارد.

مرسدس می‌باخ پول‌من ۲۰۱۶

پایگاه خبری آرمان اقتصادی 10 درازترین خودروهای تاریخ جهان +عکس  مرسدس می‌باخ پول‌من ۲۰۱۶هم یک کشتی در دنیای خودروهاست. مرسدس زیبای ۶٫۴ متری که فضای زیادی برای لذت بردن در اختیارتان می‌گذارد. فضای چرمی داخلی و صندلی‌های اضافی در پشت باعث می‌شود تا مهمانان ویژه‌ای را با خود جابه‌جا کنید. نسخه‌هایی از این خودرو نیز به صورت زرهی ساخته شده‌اند.

 

منبع

اقتصاد.آنلاین

  کد خبر
194448
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *