امور زیربناییتعاون و اشتغال

توزیع کارت آزمون های سنجش مهارت از امروز

توزیع کارت ورود به جلسه دومین مرحله آزمون های سراسری سنجش مهارت و آزمون های متقاضیان صنعت ساختمان، بخش های صنایع دستی و فرش آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی به نقل از سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، رضا باجولوند معاون پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت این سازمان گفت: توزیع کارت ورود به جلسه دومین مرحله آزمون های سراسری سنجش مهارت مراکز آموزش فنی و حرفه ای در سال ۹۷ برای بخش دولتی و خصوصی و آزمون متقاضیان صنعت ساختمان، بخش های صنایع دستی و فرش از ساعت ۸ صبح امروز دوشنبه، بیست و هشتم خردادماه آغاز شد و تا ساعت ۲۴ روز چهارشنبه سی ام خرداد ماه سال جاری ادامه می یابد.

وی افزود: دومین مرحله آزمون سنجش مهارت در حوزه های صنعت ساختمان، صنایع دستی، فرش و نان و غله و… و دومین مرحله  آزمون سراسری سنجش مهارت سال ۱۳۹۷پایان دوره کارآموزان مراکز آموزش فنی و حرفه ای در بخش دولتی و خصوصی، روز جمعه یکم تیر ماه سال جاری  برگزار می شود.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت سازمان آموزش فنی و حرفه ادامه داد: ۵۵ هزار و ۹۵۰ نفر در اولین مرحله آزمون سراسری سنجش مهارت مراکز آموزش فنی و حرفه ای در بخش دولتی و خصوصی سال ۱۳۹۷ در یک هزار و ۳۴۴ استاندارد آموزشی ثبت نام کرده اند که از این تعداد۳۲ هزار و ۷۹ نفر مرد و ۲۳ هزار و ۸۷۱ نفر زن هستند و تمهیدات لازم برای شرکت این متقاضیان در آزمون فراهم شده است.

وی ادامه داد:۱۷ هزار و ۷۸۵ نفر در آزمون سنجش مهارت در حوزه های صنعت ساختمان در ۴۳ استاندارد آموزشی که درمورخ یکم تیر ماه سال جاری برگزار می شود،  ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۱۷ هزار و ۷۷۸ نفر مرد و ۷ نفر زن هستند.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور در ادامه گفت: ۵ هزار و ۶۱ نفر در آزمون سنجش مهارت در حوزه های صنایع دستی، فرش و نان و …در ۱۰۶ استاندارد آموزشی که در یکم تیر ماه سال جاری برگزار می شود، ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۷۲۲ نفر مرد و ۴ هزار و ۳۳۹ نفر زن هستند.

وی افزود: مرحله کتبی دومین مرحله آزمون سنجش مهارت سال ۱۳۹۷ در حوزه صنعت ساختمان، تفاهمنامه ها (صنایع دستی، فرش و نان و غله و… ) در ۱۴۹ استاندارد آموزشی و همچنین دومین مرحله آزمون هماهنگ پایان دوره کارآموزان مراکز آموزش فنی و حرفه ای دو بخش دولتی و خصوصی در سال جاری در یک هزار و ۳۴۴ استاندارد آموزشی به طور همزمان روز جمعه یکم تیر ماه در سراسر کشور برگزار می شود.

باجولوند در خصوص مراحل اجرای آزمون های سنجش مهارت گفت: هر آزمون شامل دو مرحله کتبی و عملی است که متقاضیان بخش های صنعت ساختمان، تفاهمنامه ها (صنایع دستی، فرش و نان و غله و…) که قبلاً در موعد مقرر برای شرکت در آزمون های مذکور ثبت نام کرده اند، باید از امروز ۲۸ خرداد تا روز سی ام همین ماه با مراجعه به سامانه http://advari.irantvto.ir با درج شناسه پرداخت و شماره پرونده و یا با درج مشخصات فردی، کارت ورود به جلسه خود را دریافت کنند.

وی ادامه داد: همچنین متقاضیان شرکت در دومین مرحله آزمون سراسری سنجش مهارت در سال ۱۳۹۷ (کارآموزان بخش های دولتی و آموزشگاه های آزاد) که قبلاً برای شرکت در آزمون مورد نظر ثبت نام کرده اند، از امروز ۲۸ تا ۳۰ خرداد ماه سال جاری با مراجعه به سامانه http://azmoon.portaltvto.com  و درج شناسه پرداخت و شماره پرونده و یا با درج مشخصات فردی می توانند نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه خود اقدام کنند.

باجلوند تاکید کرد: داوطلبان پس از شرکت در آزمون کتبی و کسب نمره قبولی براساس برنامه زمانبندی اعلام شده از سوی ادارات سنجش استان ها برای شرکت در آزمون عملی باید به حوزه های تعیین شده مراجعه کنند.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت سازمان فنی و حرفه ای با اشاره به تشکیل ستاد پاسخگویی آزمون سراسری سنجش مهارت افزود: درصورتی که متقاضیان با مشکلی مواجه شوند، می توانند با مراکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان محل سکونت خود تماس حاصل کنند.

منبع

مهر

  کد خبر
170139
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *