انرژی

کسادی بازار تاسیسات خورشیدی در آمریکا

انتظار می‌رود بازار تاسیسات خورشیدی آمریکا به دلیل ضعیف شدن بازارهای مسکونی بزرگ متعدد و رشد کندتر پروژه‌های بزرگ، امسال در مقایسه با سال ۲۰۱۷ تغییری نداشته باشد.

به گزارش آرمان اقتصادی، شرکت GTM Research در گزارشی که به سفارش گروه تجاری “صنایع انرژی خورشیدی” تهیه شد، اعلام کرد بازار خورشیدی که طی یک دهه گذشته رشد سریعی را شاهد بود، امسال مشابه سال ۲۰۱۷ به میزان ۱۰.۸ گیگاوات ظرفیت جدید خواهد داشت.

سیاست‌های دولتی که از انرژی تجدیدپذیر حمایت می‌کنند و کاهش قیمت فناوری، از توسعه انرژی خورشیدی پشتیبانی کرد اما بازار خورشیدی ۳۰ درصد در سال ۲۰۱۷ افت کرد.

این کاهش قابل پیش‌بینی بود زیرا در سال ۲۰۱۶ سازندگان پیش از اینکه مدت تخفیف‌های مالیاتی منقضی شود، شماری از پروژه‌ها را تکمیل کردند. البته در نهایت، مدت تخفیف‌های مالیاتی تمدید شد.

شرکت GTM Research پیش‌بینی خود از نصب تاسیسات بزرگ را دو درصد افزایش داد و به ۶.۶ گیگاوات رساند و اعلام کرد پیش‌بینی‌های سال ۲۰۱۸ از تعرفه‌هایی که امسال برای واردات پنل‌های خورشیدی از سوی دولت ترامپ اعلام شده است، متاثر نشده‌اند زیرا بسیاری از سازندگان پیش از اجرای این تعرفه‌ها، نیاز خود را تامین کردند. تاثیر این تعرفه‌ها در سال آینده و پس از آن ملموس خواهد شد و به همین دلیل پیش‌بینی برای سال ۲۰۱۹ به میزان ۶۰۰ مگاوات تنزل یافت.

بر اساس این گزارش، بازار خورشیدی سال آینده حدود ۵ درصد رشد می‌کند اما در سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ به دلیل تاخیر پروژه‌ها که ناشی از تعرفه‌های واردات تجهیزات خورشید است، یکنواخت می‌شود.

به دلیل تعرفه‌های وارداتی آمریکا، قیمت ماژول در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۸ به ۴۷ سنت در هر وات رسید که ۲۴ درصد بالاتر از ۳۸ سنت در یک سال گذشته بود.

این شرکت تحقیقاتی دورنمای بازار مسکونی برای سال ۲۰۱۸ را ۸ درصد کاهش داد و از ۲.۴ به ۲.۲ گیگاوات رساند. بازارهای مسکونی اشباع شده‌ای مانند ماساچوست، نیویورک و نیوجرسی امسال افت خواهند کرد.

بر اساس گزارش رویترز، تاسیسات خورشیدی مسکونی سال گذشته ۱۵ درصد سقوط کرد اما در سه ماهه نخست امسال ثابت بود. این نشانه امیدوار کننده‌ای است که بازار از افت سال گذشته رو به بهبود است.

انتهای پیام

منبع

ایسنا

  کد خبر
169682
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *