صنعت، معدن، تجارت

پنج طرح سرمايه گذاری استان تهران در مسير اجرا

در جلسه كارگروه رفع موانع سرمايه گذاري با حضور استاندار تهران ،پنج طرح سرمايه گذاري ارائه و بررسي شد.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از استانداری تهران، جلسه كارگروه رفع موانع سرمايه گذاري استان تهران امروز (يكشنبه ٢٠ خردادماه) به رياست محمدحسين مقيمي استاندار تهران و با حضور محمد امامي امين معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري، چالويي مديركل دفتر جذب وحمايت از سرمايه گذاري استانداري و جمعي از مديران عضو كارگروه و سرمايه گذاران استان برگزار شد.

در اين جلسه پنج طرح پيشنهادي سرمايه گذاري در بخش هاي گردشگري،دامداري، صنايع غذايي، شركت سيمان تهران و احداث هتل مورد بررسي قرار گرفت.

نخستين طرح ،پروژه دامپروري در شهرستان ري و منطقه فشافويه است و در خصوص تأمين آب مجتمع دامي،از سد فشافويه با تاييد استاندار ،تصميماتي اتخاذ شد.

طرح سرمايه گذاري گردشگري و فرهنگي در نزديكي سد لتيان،پروژه ديگري بود كه در اين جلسه مطرح و با دستور استاندار تهران مقرر شد: با در نظر گرفتن محدوديت هاي حريم سد و حد ساخت و ساز در حاشيه رودخانه و جانمايي طرح متناسب با قوانين و مقررات شركت آب،محيط زيست و منابع طبيعي و تعيين پهنه زمين، با اجراي اين طرح موافقت مي شود.

در اين جلسه همچنين مشكلات يك كارخانه در توليد صنايع غذايي در شهرك صنعتي عباس آباد بررسي و راهكارهايي با همكاري سازمان صنعت معدن و تجارت استان اتخاذ شد.

طرح مشكلات شركت سيمان تهران و ارائه پيشنهاد بهره برداري از معدن توچال(چهل قز)، از ديگر موضوعات مطرح در اين جلسه بود كه با ارائه توضيحات مديركل محيط زيست استان تهران و دستور استاندار مقرر شد: با توجه به شرايط منطقه در ابعاد مختلف و پس از بازديد نماينده وزارت صنعت و محيط زيست نظر نهايي اتخاذ شود.

اجراي طرح گردشگري هتل پاسارگاد در تهران پنجمين طرح پيشنهادي سرمايه گذاري در اين جلسه بود و مقرر شد با همكاري دستگاه هاي آبفا،شركت برق و ساير بخش هاي متولي در اجراي اين پروژه مشكلات مرتفع شود.

  کد خبر
167525
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *