امور زیربناییتعاون و اشتغال

استاندار تهران :سال ٩٧ بايد ١٣٢ هزار فرصت شغلی در استان تهران ايجاد شود

استاندار تهران به ضرورت تأمین اعتبار برای ایجاد ١٣٢ هزار فرصت شغلی در سال ٩٧ اشاره كرد و افزود: همه مدیران و مسئولان باید از سیاست های دولت دفاع و در اجرای كارها قانون را رعایت كنند و با تعامل از نظرات مشورتی استفاده شود.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از استانداری تهران، محمدحسین مقیمی، استاندار تهران درجلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی با اشاره به سخنان رئیس جمهور در نشست هم‌اندیشی مدیران ارشد دولت تدبیر و امید گفت: در این نشست از استانداران خواسته شد تلاش خود را برای حل مسائل اقتصادی به كار بگیرند و همه مدیران در مورد خواسته های مردم صحبت كنند.

وی افزود: براساس برنامه در سال ٩٧ ،یك میلیون و ٧٠ هزار فرصت شغلی باید ایجاد شود كه سهم استان تهران از این تعداد، ایجاد ١٣٢ هزار فرصت شغلی جدید است.

استاندار تهران با تأكید بر اینكه آیین نامه ها و دستورالعمل ها در اجرای طرح اشتغالزایی سال ٩٧ مهیا است عنوان كرد: با دستور رئیس جمهور تا خردادماه و حداكثر تا شهریور ماه امسال ،همه اعتبارات اشتغال روستایی باید جذب شود و سازمان مدیریت و برنامه ریزی باید به سرعت در این بخش اقدام كند.

مقیمی در ادامه سخنانش به طرح كارورزی مورد تأكید رئیس جمهور نیز اشاره كرد و گفت: كارفرمایان در واحدهای اقتصادی كوچك می توانند برای جذب آموزش افراد وارد شده و بیمه كارورزان تا یك سال در این طرح به عهده دولت است.

وی تصریح كرد: رئیس جمهور درنشست با مدیران ارشد به موضوع بازآفرینی بافت های فرسوده، حاشیه نشینی و نوسازی حمل و نقل عمومی تأكید داشتند كه براین اساس مدیران حوزه عمرانی و راه و شهرسازی باید در همه جلسات اقتصادی حضور داشته باشند.

مقیمی با اشاره به شعار حمایت از كالای ایرانی عنوان كرد: توجه به افزایش كیفیت كالاها، پایین آوردن قیمت تمام شده و برخورد با قاچاق كالا در تحقق حمایت از كالای ایرانی در اولویت است.

وی ادامه داد:كارگروه ملی سازگاری در راستای سیاست های كلی استفاده از آب و سایر بخش ها ایجاد شده است و كمیته استانی آن تشكیل می شود.

استاندارتهران در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینكه امسال در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی قرار داریم به ضرورت توجه در اجرای طرح ها و پروژه ها با نظارت كمیته ای مشخص تأكید كرد.

مقیمی در پایان گفت: دراجرای وظایف باید نگاه ملی داشت و از نگاه های حزبی و جناحی پرهیز شود و رسیدگی به حرف های مردم و افكار عمومی در اولویت باشد.

  کد خبر
149475
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *