بورسبورس اوراق

در مراسم افتتاح یازدهمین ­نمایشگاه ­بورس، بانک و بیمه؛

شاپور محمدی: سال گذشته­ شاهد ۲۵ درصد بازده در بازار سرمایه بودیم

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: سال گذشته­ شاهد ۲۵ درصد بازده در بازار سرمایه بودیم و امیدواریم امسال هم نسبت به سال قبل پر رونق تر­باشد.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، شاپور محمدی که در مراسم افتتاح یازدهمین ­نمایشگاه ­بورس، بانک و بیمه سخنرانی می کرد افزود: این نمایشگاه با هدف برقراری ارتباط بین فعالان بازار سرمایه و نهادهای مالی که علاقمند به حضور در بازار سرمایه هستند برگزار شه است.
وی ادامه­ داد : این نمایشگاه با هدف فرهنگ سازی و ارتقا سواد مالی برگزار می شود و در آن آخرین فناوری های بازار پول، شرکت های بیمه و کارگزاری ها معرفی می شود.
وی با اشاره به اینکه امیدورام ­این نمایشگاه بتواند مخاطبان خود را پیدا کند افزود: امسال حضور بانک ها در این نمایشگاه­ بسیار پر رنگ است و در مجموع بیش از ۳۹۰ شرکت در این نمایشگاه حضور پیدا کردند.
رئیس سازمان بورس ­با اشاره به برگزاری کارگاه های ­آموزشی در این نماشگاه گفت: به کسانی که در این کارگاه ها حضور پیدا کنند مدارک لازم را اعطا می شود.

محمدی با ابراز امیدواری نسبت به رشد مثبت بورس گفت: سال قبل بازده بازار سرمایه ٢٥ درصد بود و اندازه بازار به ٢٤٨ هزار میلیارد تومان رسید؛ ضمن اینکه اصلاح توقف و بازگشایی نمادها نیز صورت گرفت و اکنون ١٥نماد بسته داریم و امیدواریم بازگشایی شوند.

وی افزود: در مورد نمادهای بسته تمام اقدامات را انجام داده ایم و تلاش را نیز ادامه می دهیم. این در حالی است که باید برخی شرکتها باید تغییراتی در هیات مدیره انجام دهد.

به گفته محمدی، سهام کنتورسازی را به قیمت ٢١٠٠ تومان از سهامداران خریداری کردیم و تاکنون چهار هزار سهم خریداری شده است و افرادی که متقاضی هستند می توانند سهام خود را بفروشند.

وی ادامه داد: هم اکنون فضایی برای تعامل و فرهنگ سازی در راستای افزایش سواد مالی مردم فراهم شده و البته ورود تکنولوژی های نوین نیز بی تاثیر نبوده است.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار افزود: رشد خوبی در تعداد شرکتهای حاضر در نمایشگاه به چشم می خورد و البته دوره های آموزشی مناسبی نیز برگزار می شود.

وی ادامه داد: در مورد سهام بانکها نیز تمام تلاش را انجام دادیم تا صورتهای مالی اصلاح شود و نماد آنها بتواند بازگشایی شود.

منبع
صداو سیما
  کد خبر
146837
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *