بانک و بیمهبیمه

پرداخت ۱۳۸۹میلیارد تومان خسارت کشاورزی در سال جاری

قائم‌مقام صندوق بیمه محصولات کشاورزی گفت: در سال ۹۶ تا به امروز ۱۳۸۹ میلیارد تومان خسارت در بخش‌های مختلف کشاورزی پرداخت شده و تنها ۴۰ میلیارد تومان از مطالبات مرغداری‌های خسارت دیده از آنفلوانزای پرندگان باقی مانده است.

ابراهیم حسن‌نژاد در پاسخ به اینکه در سال ۹۶ چه میزان از خسارت‌های باغداران، زارعان و بخش دامی پرداخت شده است،‌گفت: از ابتدای فروردین سال ۹۶ تا به امروز یعنی ۲۲ اسفندماه یک هزار و ۳۸۹ میلیارد تومان خسارت پرداخت شده که بیشترین خسارت مربوط به بخش باغات بوده است.

به گزارش آرمان اقتصادی به نقل از فارس، وی در پاسخ به اینکه آیا بدهی از مطالبات مرکبات‌کاران و چای‌کاران از سال گذشته باقی مانده با رد این موضوع گفت: هیچ باقی‌مانده بدهکاری از سال گذشته به کسی نداریم.

قائم‌مقام صندوق بیمه محصولات کشاورزی در مورد آخرین وضعیت پرداخت خسارت به مرغداری‌هایی که ناشی از آنفلوآنزای حاد پرندگان طی ۶ ماه اخیر خسارت دیده‌اند، گفت: از ابتدای فروردین امسال تا به امروز ۱۸۷ میلیارد تومان خسارت برای آنفلوآنزا به مرغداری‌ها پرداخت کرده‌ایم و تنها ۴۰ میلیارد تومان دیگر باقی مانده است که مربوط به خسارت‌های اخیر است که به تازگی ثبت و ضبط شده است.

حسن‌نژاد همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر این که شنیده می‌شود بودجه صندوق محصولات کشاورزی در سال  97 کاهش یافته، با تایید این موضوع گفت: دولت در بودجه پیشنهادی خود به مجلس همان میزان بودجه پیشنهادی سال ۹۶ را  ارائه کرده بود اما مجلس ۴۰۰ میلیارد تومان بودجه صندوق بیمه محصولات کشاورزی را در سال ۹۷ کاهش داده است.

صندوق بیمه کشاورزی از جمله صندوق‌های بیمه‌ای است که از محل بودجه دولتی برای پرداخت خسارت‌های باغداران، دامداران و زارعان با ریسک بالا فعالیت می‌کند و سالانه دولت رقم زیادی را از بودجه دولتی برای پرداخت خسارت به این صندوق اختصاص می‌دهد.

منبع

اقتصاد.آنلاین

  کد خبر
137967
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *