اقتصاد کلان

تهيه برنامه منسجم بر سند چشم انداز و برنامه ششم در سال ٩٧ برای استان تهران

تأكيد استاندار تهران بر ضرورت تعيين تكليف طرح های سرمايه گذاری طی ۵ روز

استاندار تهران در جلسه شوراي اداري استان گفت:در سال ٩٧ سفر به شهرستان هاي تهران، ري و شميرانات را خواهيم داشت و در پايان ،برنامه اي منسجم منطبق بر سند چشم انداز و برنامه ششم براي استان تهيه مي شود.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از استانداری تهران، جلسه شوراي اداري استان تهران عصر امروز ٢٣ اسفندماه به رياست محمدحسين مقيمي استاندار تهران و با حضور معاونان و مديران كل استانداري، فرمانداران استان و جمعي از مديران دستگاه هاي اجرايي استان و اعضاي شورا برگزار شد.

استاندار تهران در اين جلسه با اشاره به اقدامات انجام شده در سال ٩٦ در استان تهران گفت: در اين مدت تلاش كرديم امور استان طبق برنامه اي منظم پيش برود و در ١٣ سفر شهرستاني شوراي برنامه ريزي و توسعه استان مشترك با كميته شهرستان هاي استان را برگزار كرديم.

وي افزود:در سال ٩٧ سفر به شهرستان هاي تهران، ري و شميرانات را خواهيم داشت و در پايان ،برنامه اي منسجم منطبق بر سند چشم انداز و برنامه ششم براي استان تهيه مي شود.

مقيمي با بيان اينكه از ابتداي سال ٩٧ برنامه هاي جدي تري در استان داريم تصريح كرد: امروز در دنيا استقلال سياسي كشور كامل محقق شده است و حرف اول و آخر را مسئولان نظام مي زنند و در مباحث فرهنگي نيز مستقل هستيم و هدف نهايي تحقق فرهنگ غني اسلامي و ايراني است.

استاندار تهران در ادامه سخنانش با اشاره به اينكه براي تحقق استقلال اقتصادي و اجتماعي كارهاي باقيمانده زيادي بايد انجام شود تصريح كرد: تداوم استقلال سياسي و فرهنگي در استقلال اقتصادي گره خورده است و با اقتصاد پويا مي توانيم دستاوردها را حفظ كنيم.

وي با تأكيد بر اثرات مثبت اجراي برنامه هاي اقتصاد مقاومتي در استان تهران عنوان كرد:از مهمترين مؤلفه هاي اقتصاد، نيروي انساني است كه بايد مسير براي حضور اين مؤلفه در اقتصاد هموار شود  و سرمايه گذاران و كارآفرينان به ميدان بيايند.

مقيمي ادامه داد:امروز مهمترين دغدغه مقام معظم رهبري و مسئولان عالي نظام ، اشتغال جوانان است  و مشكلات اقتصادي جوانان و خانواده ها اثرات خود را در موضوعات اجتماعي نشان مي دهد.

استاندار تهران گفت:پتانسيل هاي موجود در استان با استفاده از روش هاي علمي و بهينه بايد به ارزش افزوده تبديل شود.

وي به موضوع كم آبي در كشور و استان تهران اشاره كرد و افزود: امروز در شرايطي كه محدوديت در تأمين آب داريم بايد بتوانيم اقتصاد را شكوفا كنيم و در كمبودها است كه تفكر اقتصادي خود را نشان مي دهد.

مقيمي در ادامه با اشاره به اينكه سال ٩٧ بايد ١٣٢ هزار فرصت شغلي در استان تهران ايجاد شود بيان كرد:اين ميزان فرصت شغلي در كارخانه ها،بخش هاي اقتصادي كوچك و بزرگ بايد محقق شود و طرح هاي اقتصادي به نتيجه برسد.

استاندار تهران با تأكيد بر اينكه مديران استان به طرح هاي اقتصادي و سرمايه گذاري در زمان مشخص پاسخ دهند گفت: مسئوليت بيكاري ناشي از يك روز تاخير در تعيين تكليف طرح هاي سرمايه گذاري به عهده ما است و مديران در محدوده زماني پنج روز پاسخ متقاضيان سرمايه گذاري را بدهند.

وي در بخش ديگري از سخنانش به وضعيت آسيب هاي اجتماعي طلاق، اعتياد، حاشيه نشيني، مسائل اخلاقي و فقر در استان اشاره كرد و افزود:  همه مسئولان كشور از طرح هايي كه آسيب هاي اجتماعي را كاهش دهد حمايت مي كنند و در اين بخش بايد از علم روز،علما و انديشمندان،حوزه هاي علميه و اساتيد علوم انساني بهره مند شد.

  کد خبر
137898
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *