راه و ساختمانسایر حوزه ها

اهدای ۸۰۰۰ میلیارد ریال اسناد املاک علوی / متقاضیان تا مهر ۹۷ فرصت دارند

در طرح اهدای اسناد علوی تا کنون ۵۰۶۴۲ فقره سند با مساحت بیش از ۶۲ میلیون متر مربع با ارزش حدود ۸,۰۰۰ میلیارد ریاب توسط بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی واگذار شده است.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، و به نقل از روابط عمومی بنیاد مستضعفان، طرح اهدای اسناد علوی در راستای فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر تعیین تکلیف املاک علوی در استان‌ها و واگذاری این املاک به متصرفین بی‌بضاعت به اجرا درآمده است.

املاک علوی زمین‌هایی است که در دوره پهلوی اول و دوم از مالکان آن گرفته شده و به نام بنیاد پهلوی سند خورده بود. این زمین‌ها پس از انقلاب در اختیار بنیاد مستضعفان قرار گرفت. بر اساس تصمیم هیئت امنای بنیاد در اواخر سال ۱۳۹۱، اسناد زمین‌های علوی برای افرادی که زیر پوشش نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد و بهزیستی هستند، رایگان صادر می‌شود.

آیین‌نامه صدور اسناد

بر اساس این مقررات، صدور سند برای واحدهای مسکونی این دسته از افراد در مناطق روستائی تا سقف ۴۰۰ متر مربع در مناطق شهری تا سقف ۲۵۰ متر مربع رایگان است. همچنین صدور اسناد برای واحدهای تجاری روستائی و شهری تا سقف ۲۵ مترمربع، برای اراضی زراعی و باغی روستائی تا سقف ۲ هزار و ۵۰۰ متر مربع و زمین‌های زراعی و باغی شهری تا سقف یک‌هزار و ۵۰۰ متر مربع و برای سایر کاربری‌ها تا سقف ۱۰۰ متر مربع رایگان خواهد بود.

اهدای بیش از ۸هزار میلیارد ریال زمین

در این طرح تا کنون ۵۰۶۴۲ فقره سند با مساحت بیش از ۶۲ میلیون متر مربع با ارزش حدود ۸,۰۰۰ میلیارد ریاب توسط بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی واگذار شده است.

اهدای این زمین‌ها به مردم مناطق محروم کشور سبب پشتیبانی اقتصادی می‌شود و افرادی که به دنبال دریافت تسهیلات هستند می‌توانند از اسناد این اراضی استفاده کنند.

مهلت ثبت‌نام تا مهرماه ۹۷

رئیس بنیاد مستضعفان در توضیح طرح محرومیت زدایی اهدای اسناد زمین‌های علوی به محرومان و واجدان شرایط گفته است: مشمولان طرح اهدای اسناد مالکیت به ویژه در مناطق روستایی فقط تا مهرماه۹۷ برای تکمیل پرونده فرصت دارند.

 

منبع:ایلنا
کلیدواژه‌ها
نمایش بیشتر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن